Лукашенко заявив про мільйонні збитки від «брудної» російської нафти


Білорусь назве суму збитків від надходження забрудненої нафти в нафтопровід «Дружба» після ревізії нафтопереробних заводів, однак попередньо збитки оцінюються в сотні мільйонів доларів.

Про це заявив в суботу президент Білорусі Олександр Лукашенко, повідомляє БЕЛТА.

Він наголосив, що вкрай негативно оцінює те, що сталося. При цьому конкретної суми збитків Лукашенко не назвав. «Сказати цю суму я зараз не можу. Вона остаточно буде відома після того, як ми проревізуємо те, що сталося на НПЗ, а зараз ми рахуємо збитки», – пояснив білоруський лідер.

За його словами, для підрахунку збитків необхідно оцінити ступінь пошкодження обладнання. «Зараз ми оцінюємо збитки. Зазвичай на місяць-півтора ми заводи зупиняємо поперемінно і починаємо їх щороку чистити. Ревізію проведемо, і вже остаточна буде оцінка», – зазначив президент Білорусі.

Він додав, що під час підрахунків будуть враховуватися кілька складових. «Це величезні збитки, завдані нафтопроводу, самому обладнанню на нафтопроводах (це ж насоси на самих станціях і все інше) і на НПЗ. І це величезні збитки, які були завдані країні. Ми недоотримали певний прибуток, валютну виручку, транзит – ми величезні гроші втратили. Це сотні мільйонів доларів», – сказав Лукашенко.

Як повідомлялося, 19 квітня концерн «Білнафтохім» заявив про 10-25-разове перевищення допустимих показників частки органічних хлоридів у нафті, що поставляється нафтопроводом «Дружба». Російська «Транснефть» визнала відхилення в якості, а Міненерго РФ заявило, що проблеми мають «технічний характер». 22 квітня неякісна сировина досягла європейських і українських НПЗ.

До слова, Російська Федерація встановила заборону на експорт до України нафти та нафтопродуктів.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/lukashenko-zaiavyv-pro-milyonni-zbytky-vid-brudnoyi-rosiyskoyi-nafty/” Об этом сообщает zanoza-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя